15 marca firma SpaceX planowała wystrzelić z Centrum Lotów Kosmicznych na Przylądku Canaveral rakietę nośną Falcon 9 z ładunkiem 60 satelitów łączności systemu Starlink – tuż przed startem doszło do automatycznego przerwania procedury.

Może Cię zainteresować:

SpaceX wyniesie na orbitę egipskiego satelitę NileSat-301

SpaceX wyniesie na orbitę egipskiego satelitę NileSat-301

15 marca firma SpaceX planowała wystrzelić z Centrum Lotów Kosmicznych na Przylądku Canaveral rakietę nośną Falcon 9 z ładunkiem 60 satelitów łączności systemu Starlink. Czytaj dalej

Według komunikatu firmy SpaceX powodem tego było wykrycie anomalii w danych spływających do systemu z układu napędowego. Kolejna próba wyniesienia w przestrzeń powyższego ładunku została zaplanowana 18 marca. Obecnie zakłada się, że w bieżącym miesiącu (poza próbą 18 marca) rakiety Falcon 9 Block 5 wykonają jeszcze dwa inne starty – w tym jeden na zlecenie Ministerstwa Obrony Republiki Korei.

Dotychczas rakiety nośne Falcon 9 Block 5 startowały w przestrzeń 26 razy, za każdym razem z sukcesem. W przypadku 15 marca, lot miała zrealizować rakieta, która była w przestrzeni kosmicznej cztery razy – jest to rekord wśród używanych przez firmę SpaceX.

Podpis: Łukasz Pacholski (Spacex).